Home O škole História školy
História školy PDF Tlačiť E-mail

Rohožník leží v Záhorskej nížine na úpätí Malých Karpát, v nadmorskej výške 199 m, 11 km východne od okresného mesta Malacky. Prvá písomná zmienka o obci Rárbok je z r. 1397, keď patrila k panstvu Plaveckého hradu.

O škole sa prvýkrát objavila zmienka v roku 1610, keď obec patrila do sološnickej farnosti. Škola bola v Sološnici. Chodili do nej deti zo zemianskych a bohatších sedliackych rodín. Zmienka o škole v Rohožníku je z roku 1756. Nachádzala sa na mieste dnešnej fary.

V roku 1911 položili základný kameň novej škole, už o 2 roky 1913 sa začalo v škole vyučovať. Budova bola jednoposchodová so štyrmi triedami a učiteľskými bytmi. Od 1. septembra 1946 zostal na našej škole iba prvý stupeň a vyššie ročníky 6.-8. navštevovali meštiansku školu v Sološnici.

Trvalo to až do r. 1987. V sedemdesiatych rokoch, výstavbou cementárskeho podniku začal narastať počet obyvateľov obce a tým aj školopovinných detí. Všetky učiteľské byty boli prerobené na triedy. Pre veľký  počet žiakov ale ani tieto priestory nestačili. Začala sa výstavba novej plnoorganizovanej školy, ktorá bola slávnostne otvorená v šk. roku 1987/88. Jej prvým riaditeľom sa stal Mgr. Rudolf Kucmen.