Home Vyhlásenie o poskytnutí 2 %
Vyhlásenie o poskytnutí 2 % PDF Tlačiť E-mail

Vážení rodičia,

opäť  sa Vám prihovárame so žiadosťou darovania 2 % z Vašich daní pre našu školu. Aj vďaka Vašim príspevkom sa z tried ozýva smiech a radosť, ktoré žiaci zažívajú počas vzdelávania v moderných a útulných priestoroch.
Z Vašich príspevkov sme mohli zakúpiť pre žiakov knihy do školskej knižnice. Do telocvične sme dokúpili nové basketbalové, volejbalové lopty, švédsku debnu, žinenky, kompresor. Deti v školskom klube využívajú nové tuli vaky, edukačné skladačky a didaktické pomôcky na rozvoj tvorivosti a jemnej motoriky.
Už druhým rokom učíme dištančne/online. K tomu, aby sme aspoň trocha uspokojili potreby moderného vzdelávania a pomohli učiteľom i žiakom, sme zakúpili k počítačom, kamerám a mikrofónom tiež vizualizéry, ktoré využívajú pedagógovia počas online vzdelávania.
Zakúpili sme aj didaktické pomôcky na rozvoj čitateľskej, matematickej a prírodovednej gramotnosti a nástenné informačné tabule ohľadom slušného správania.
V niektorých triedach pribudli nové relaxačné kútiky. Do relaxačných zón, ktoré sú na chodbách, sme zakúpili nové sedenia. Modernizovali sme taktiež priestory školskej kuchyne.

Týmto sa Vám chceme poďakovať za doterajšiu dôveru a veríme, že i naďalej zostanete našimi partnermi.
Formulár na darovanie 2% nájdete na:  www.zsrohoznik.sk alebo v EduPage ako prílohu.

Ako postupovať:
  1. Do 14.2.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo:
  3. Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane. Táto suma musí byť minimálne 3,32 €
  4. Stiahnite si a vypíšte tlačivo, v ktorom sú už vyplnené naše údaje o prijímateľovi
  5. Vyhlásenie o poskytnutí 2 % dane spolu s potvrdením o zaplatení dane je treba odovzdať na príslušný daňový úrad alebo do Základnej školy v Rohožníku do 30.4.2022

Za pochopenie a pomoc Vám v mene Vašich detí vopred ďakujeme.

V Rohožníku, 15.02.2022, Mgr. Marta Pfeilerová, riaditeľka ZŠ