Hodina prírodovedy s Lesnou správou Rohožník PDF Tlačiť E-mail
Prírodné spoločenstvá a apríl mesiac lesov majú veľa spoločného.

Štvrtáci ukončili tematický celok – Prírodné spoločenstvá, a preto sme si pozvali na besedu dvoch odborníkov z Lesnej správy Rohožník. Páni lesníci Peter Havlík a Michal Hučko nás 17. apríla previedli životným cyklom stromov a vývinovými štádiami živočíchov – hmyzu a chrobákov, ochranou životného prostredia a žiaci si mohli ukážky z ich zbierky aj prezrieť, vziať si ich do rúk a navzájom diskutovať o skúsenostiach. Zopár žiakov má skúsenosť s poľovníctvom a prácami v lese prostredníctvom rodičov či starých rodičov, preto ostatným žiakom rozprávali o prikrmovaní zvierat alebo o nočných pozorovaniach na posedoch.

alt alt

Nezostalo len pri teórii. V rámci témy vodného spoločenstva žiaci v skupinách pátrali po živočíchov a zapisovali ich údaje. Vybrali sme sa na miestne rybníky, ktoré ponúkajú ideálne prostredie na pozorovanie prírody, ale i oddych  a upevňovanie vzťahov v triede.

alt alt alt