In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Home
Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím PDF Tlačiť E-mail
alt  alt  alt
V tretí decembrový deň si opäť pripomíname jeden z najvýznamnejších sviatkov v roku – Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím. Jeho hlavnou myšlienkou je žiakov upozorniť na úskalia ľudí so zdravotným postihnutím, pochopiť ich, podporiť ich práva a vytvoriť lepšie podmienky pre život.

Na úvod  tohto dňa  sme si vypočuli príhovor zo školského rozhlasu. Potom sa žiaci počas vyučovania pokúsili vcítiť do zdravotne znevýhodnených osôb. Pozreli si prezentáciu o zdravotných znevýhodneniach, lúštili osemsmerovku.Vyskúšali si, ako sa "žije" telesne postihnutým ľuďom  (kreslili, podpisovali sa ústami, nohami...).
Na to, aby sa vcítili do role nevidiacich si zaviazali oči a snažili sa prejsť vyhradenou trasou za pomoci navigovania spolužiaka. Na záver si pozreli ako vnímajú hudbu nepočujúce deti. Diskutovali o tom, ako môžu ľuďom s rôznym hendikepom vo svojom okolí ponúknuť pomoc.
Z tohto dňa sme si odniesli veľa pekných chvíľ.