In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Home
Prvý ročník druháckej .... Rohožníckej 12-tky, teda 4-ky PDF Tlačiť E-mail

 
Ustali jarné dažde, chladné dni sa šibnutím čarovného prútika zmenili na krásne slnečné. Ulice Rohožníka zaplavil detský džavot. Rodičia, učitelia a žiaci začali premýšľať ako využiť víkendové dni naplno. Rôzne združenia v obci ponúkajú akcie, ktorým sa len ťažko odoláva. Jednou z akcií je aj Rohožnícka 12, ktorú organizujú členovia Nord Walking Rohožník. Nesmierne sme sa tešili, že môžeme vyraziť spoznávať okolie Rohožníka, a tak sme sa spolu s pani učiteľkou Kristínou Nemcovou dohodli a spojili sme sily a vytiahli nielen žiakov z turistického krúžku ale najmä žiakov z 2.B na turistiku. Nazvali sme to prvý ročník druháckej nie 12-tky ale 4-ky, nakoľko sme si po vzájomnej dohode zvolili trasu pre deti 4 km.

 Hneď po registrácii si deti zobrali mapky a záznamníky a vybrali sme sa po červenej. To bola značka pre detskú trasu. Deti si počas našej prechádzky vyskúšali hádzať šišky do koša, separovať odpad, skladať puzzle, hľadať rovnaké tvary kamienkov a obrázkov, prvý raz nazreli do okuláru mikroskopu a zistili ako vyzerá noha muchy, poskladali chrobáčika podľa predlohy a zaskákali si panáka zhotoveného z paličiek. Hoci nás otravné komáre sprevádzali, hravo sme si poradili aj s nimi. Repelent od pani učiteľky Kalenskej urobil zázrak...komáre prestali byť otravné J. Po príchode do cieľa všetkých čakalo prekvapenie v podobe diplomu, medaile ale i opekačky. Síce sa našej výpravy zúčastnili len dievčatá, tie si hravo poradili aj s opekaním. Išlo im to úžasne. Spoločne sme si u rybárov opiekli, a s chuťou zjedli špekáčiky aj koláčiky. Pani Hanke Štokovej ďakujeme za osviežujúce džúsiky. Všetci veríme, že budúci rok dáme spoločne Rohožnícku 12-tku.
Organizátorom ďakujeme za skvelú akciu a prajeme im, aby im Nord Walking prinášal radosť a zdravie.
Kalenská Helena