In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Home
Nová smart generácia digitálne zručných ľudí PDF Tlačiť E-mail

Tvorivosť (u učiteľa, či žiaka) a rozvoj tvorivého myslenia u žiakov je neoddeliteľnou súčasťou pedagogickej činnosti učiteľa a považuje sa za moderný prístup. Je súčasťou zručností pre 21. storočie a je nevyhnutné ju implementovať do vyučovania. Rozvojom tvorivého myslenia si rozvíjame svoju pedagogickú tvorivosť. Našou snahou je sprístupniť žiakom i žiačkam hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov. Micro:bity môžu byť využité nielen na hodinách informatiky, ale aj na všetkých ostatných predmetoch, pretože ich použitie je veľmi praktické a variabilné. Keďže sme sa ako škola zapojili i do projektu „Digitálna transformácia školy a vzdelávania“ je to pre nás ďalšia výzva ako inovovať, napredovať a byť pre iných inšpiráciou.
Naša škola sa zapojila do Mini Enter Výzvy a získala tak 2 sady micro:bitov na výučbu programovania na našej škole. Pani učiteľky Mgr. Rudavská a Mgr. Lazarová už úspešne absolvovali 6-týždňové základné školenie s micro:bitmi a následne pokračujú kurzom pokročilý v trvaní ďalších 6 týždňov.

A čo to ten micro:bit vlastne je?
Mikropočítač menší ako mobil, najjednoduchšie programovateľné teliesko na trhu a je vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Dajú sa s ním vytvárať jednoduché hry, merať teplota, ovládať zvuk či svetelnosť iných zariadení.
To, že deti sú naša budúcnosť, nie je len prázdna fráza. Digitálne zručnosti, robotizácia a automatizácia so sebou prinášajú riziká pre pracovný trh a preto sme sa na škole rozhodli, že sa zapojíme do projektu micro:bity, aby sme ich podporili a zlepšili podmienky pre ich rozvoj inovatívnym a zážitkovým spôsobom a zároveň priniesli ďalší nástroj, ktorý učiteľom pomôže na hodinách.
 
Mgr. Alexandra Lazarová – ŠDK