Ako učitelia hľadajú nové metódy PDF Tlačiť E-mail
Bol  čas prázdnin a možno by sa viacerým zdalo, že zase tí učitelia oddychovali. Opak je pravdou. Učitelia v našej ZŠ využili prvé dni jarných prázdnin na hľadanie nových metód, ktorými chcú žiakom zlepšiť vzdelávanie, chcú aby učenie v škole bolo zábavné, aby žiaci nebrali školu len akúsi povinnosť na silu, ale ako niečo čo ich vovedie do tajomstiev a záhad nepoznaného.

Škola nadviazala spoluprácu so združením Rodič, učiteľ, žiak ľavou zadnou. Zakladateľka pani JUDr. Ivett Pavlis, už nejaký ten čas na našej škole trávi so žiakmi, a tak sa aj učitelia rozhodli, že prijímu jej pozvanie na workschop, aby sa zdokonalili v práci . Spolu s kolegyňou Ing. Zuzanou Hanzelovou ukázali aké nové pamäťové techniky môžu učitelia využívať, aby sa odbúralo memorovanie žiakov. Tiež si vyskúšali tvorbu pojmových a myšlienkových máp. Všetky nové získané vedomosti budú uplatňovať v rámci vyučovania. Hodiny v škole budú aspoň o krôčik bližšie k žiakom a k zábavnému učeniu sa.  Druhý deň sa zlepšovali v digitalizácii vyučovacieho procesu. Pani Mgr. Lazarová Alexandra – digitálny koordinátor, svoje kolegyne oboznámila s programom Cavas, kde si prakticky vyskúšali tvorbu projektov a tvorbu myšlienkových máp. Nasledovalo stretnutie s Mgr. Margarétou Knápikovou a Mgr. Adrianou Mackovou pracovníčkami z regionálneho centra podpory učiteľov, ktoré sa podujali formou mentoringu  pomôcť učiteľom nájsť riešenia na zvládanie problémov so žiakmi. Učiteľky zo stretnutí odchádzali plné dojmov, nových informácií, ktoré ich ubezpečili v tom, že ak sa chce, je vôľa a podpora, cesta sa vždy nájde. Či už bude v prospech všetkých, ukáže čas.
 Mgr. Helena Kalenská