In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions


Home
Exkurzia ku včelím úľom PDF Tlačiť E-mail

Na konci školského roka sa naši piataci a šiestaci zúčastnili prvej exkurzie k novozaloženým školským úľom. 24.6. nás v doobedňajších hodinách privítal na menšej lúke v časti "Najbachy" p. Stračár. Porozprával nám o živote včely medonosnej a usporiadaní včelieho spoločenstva. Žiaci si mohli zblízka pozrieť kráľovnú - matku, dokonca si mohli chytiť trúdov, nakoľko nemajú žihadlo a taktiež v plástoch pozorovali práve sa liahnuce mladé včielky. Táto exkurzia nás všetkých veľmi obohatila. Pri ďalšej exkurzii v budúcom šk. roku, sa budú môcť naši žiaci podľa záujmu zapojiť aj do praktických činností, ktoré súvisia so starostlivosťou o včelie úle.