Na bicykli do školy PDF Tlačiť E-mail

Aj vám sa zdá, že v autách trávime až priveľa času? Nemusíme! Krátka cesta do školy môže byť príjemná pešo či na bicykli. Veď viete, tak ako kedysi. Práve preto podporujeme aj my návrat zdravého dochádzania do školy a 3. júna sme sa zapojili do kampane Do školy na bicykli, ktorá podporuje zdravú, bezpečnú a prirodzenú mobilitu žiakov, študentov a pedagógov. Cieľom kampane je zlepšiť podmienky pre dochádzanie do školy na bicykli, kolobežke či pešo. Ponúka školám a samosprávam riešenia pre bezpečnú a komfortnú infraštruktúru v rámci škôl a v jej okolí. Hovorí o efektívnej dopravnej výchove a o vedení žiakov k ekologickému dopravnému správaniu.Vytvárajme spolu prostredie, v ktorom je cesta do školy bezpečná a zábavná.