Súťaž Mladých zdravotníkov SČK - 3. miesto pre našu školu PDF Tlačiť E-mail

Miestny spolok Slovenského Červeného kríža Malacky 20. mája 2011 zorganizoval 1. ročník súťaže Mladých zdravotníkov.

Súťažné disciplíny boli nasledujúce :
- vedomosti o SČK, hnutí ČK/ČP a vedomosti o bezpríspevkovom
  darcovstve krvi ( formou testov )
- zdravotnícke vedomosti
- praktické poskytovanie prvej pomoci.
Našu školu reprezentovalo družstvo z 8. B triedy : Veronika Janečková, Martina Drahošová, Barbora Frázová, Dominik Komínek a Lukáš Srnka.
Prvou súťažnou disciplínou boli testy  z prvej pomoci, darcovstve krvi a histórie SČK, hnutia ČK a ČP. Nasledovali praktické úlohy. Kapitán nášho družstva vylosoval tému tepnové krvácanie. Povinnou disciplínou bola praktická ukážka kardiopulmonálnej resuscitácie na modely dospelého a bábätka. Okrem správneho praktického predvedenia bolo potrebné každý krok aj teoreticky popísať a zdôvodniť. Veľký dôraz sa kládol aj na správny postup pri telefonovaní na linku 112. Na každom stanovisku hodnotili vykonanie a postup rozhodcovia – inštruktori a  školitelia prvej pomoci SČK, lekárka a profesionálny záchranár RZP.
Naše družstvo sa s počtom 154 bodov umiestnilo na 3. mieste. Výsledky však boli veľmi tesné, družstvo na prvom mieste získalo 155 bodov. Celkovo sa na súťaži zúčastnilo jedenásť tímov základných škôl.
Aj napriek minimálnemu rozdielu nás naše umiestnenie nesmierne teší ! Medaily, diplomy a pohár za umiestnenie sú pre naše družstvo toľko očakávanou a vytúženou odmenou, pretože príprava na súťaž bola veľmi náročná.