O voňavej Jelke PDF Tlačiť E-mail

je názov divadielka, ktoré predviedli žiaci, navštevujúci divadelný krúžok, pod vedením pani učiteľky Mrnkovej.
     Každoročne sa v marci na našej škole v rámci Mesiaca knihy uskutočňujú rôzne aktivity, aby sme podporili záujem detí a mládeže o čítanie kníh, ktoré je v dnešnej dobe počítačov čoraz menej populárne.
 Aj žiaci z divadelného krúžku pod vedením pani učiteľky Mrnkovej prispeli svojou „troškou do mlyna“. Pripravili milé divadielko, ktorého námet čerpali z knihy Gabriely Futovej Dokonalá Klára. Okrem žiačok 4.ročníka, ktoré sú už v tomto smere zbehnuté, vynikajúci herecký výkon podal aj druhák Simon Špergl, ktorý sa predstavil v úlohe kráľa.
     Predstavenie sa uskutočnilo v novej knižnici a videli ho všetci žiaci z prvého stupňa. Potlesk prezradil, že sa divadielko naozaj páčilo a nám zostáva veriť, že deti zo zvedavosti siahnu po knižke Dokonalá Klára alebo aj inej. Veď knihy spomínanej autorky sú u detí veľmi obľúbené. Niet divu, keď nesú názov ako Moja mama je bosorka, Chcela by som byť bosorka... Kto by dnes nechcel vedieť čarovať?