Európska plagátová súťaž - Nakresli mi právo! PDF Tlačiť E-mail
Pred dvadsiatimi rokmi prijali Spojené národy Dohovor o právach dieťaťa. To znamená, že členské štáty Spojených národov sa po prvýkrát dohodli na určitých právach, ktoré sa musia úplne dodržiavať v každej situácii pri všetkých deťoch, ktoré sú mladšie ako 18 rokov. V súčasnosti tento Dohovor podpísalo 195 krajín sveta.
Generálne riaditeľstvo pre spravodlivosť, slobodu a bezpečnosť Európskej komisie venuje štvrtý ročník tejto súťaže plagátov oslave výročia tejto dôležitej zmluvy.
Tak sa zúčastni – nauč sa viac o svojich právach a vyjadri sa k tejto téme!

Ako?

Vytvor si štvorčlenný tím (10 – 14 alebo 15 – 18 ročných) s jedným dospelým vedúcim.

Vyberte si jedno špecifické právo z Dohovoru o právach dieťaťa a znázornite ho na plagáte.
Vyjadrite vaše nápady na plagáte vo formáte A2.
Ako a čo nakreslíte je celkom na vás!

Potrebuješ inšpiráciu ?

Pozri sa na kvízy a prečítaj si Dohovor o právach dieťaťa.

Viac informácií o súťaži nájdeš na www.euromladez.eu. alebo u p. uč. Sedlákovej, prípadne cez ŽIACKY PARLAMENT.

Svoje námety, hotové plagáty odovzdaj najneskôr do 8. marca 2010.