Október – mesiac úcty k starším PDF Tlačiť E-mail

Keď otvárame kalendár a listujeme v ňom, vidíme mnoho koloniek s menami, číslami dní, mnoho poznámok. Zastavíme sa na stránkach označujúcich mesiac október, kedy si pripomíname Mesiac úcty k starším.
Zbystríme pozornosť, pretože je tu čas listovať v knihách vášho života, kde každá strana znamená jeden rok a každý deň do nich vpisujeme slová minulosti......
Takto zazneli uvítajúce slová našej žiačky Paťky Hudecovej, ktorá dňa 19.10.2012 v mene všetkých detí
zo Školského klubu srdečne privítala starých rodičov v našej škole, kde už bolo pripravené kultúrne podujatie
v podobe prezentácie krátkých rozprávkových príbehov. Začínali malí prváci s názvom Snehulienka a sedem trpaslíkov.
II. oddelenie nacvičilo Popolušku. III. oddelenie Kozliatka a vlk a IV. oddelenie si pripravilo príbeh O Rátotskom žriebäcom vajci.
Odmenou pre deti bol po každom predstavení rozprávky dlhý potlesk a úsmev na tvári našich seniorov.
Deti počas krátkej prestávky nezabudli svoje babky a dedkov pohostiť keksíkmi a teplým čajom.
Snažili sme sa pre nich pripravit pekné chvíle a  verím, že sa nám to podarilo.

Darina Hučková