In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions
Home
Karneval 2020 PDF Tlačiť E-mail
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fašiangový karneval gif
Obdobie  od Troch kráľov do Popolcovej stredy sa  nazýva fašiangy. Vyznačujú sa  veselou zábavou, karnevalmi, zabíjačkami. Typické   pre  fašiangy sú  masky, ktoré v minulosti plnili skôr magicko-rituálnu funkciu. Úlohou  bolo chrániť ľudí pred zlom.                                                      

Naši  žiaci ukončili  toto  obdobie  tiež  veľmi veselo. Dňa 9.2.2020 si  spolu  s pani vychovávateľkami a učiteľkami  vyzdobili  jedáleň, pripravili  bufet s malým  občerstvením, nechýbala  tombola.  Hudbu mixovala  disdžokejka pani učiteľka Karlová perfektnými skladbami.                        

Žiačky Sabinka Kalenská a Vikinka Martinkovičová otvorili a viedli celý  karneval. Privítali rodičov, starých rodičov a deti  v prestrojení. Na úvod sa nám predviedli  žiačky zo 7.A nacvičeným  moderným tancom. Pri slávnostnej promenáde masiek sme nachádzali   princezné, víly, mačičky, dinosaura, bojovníka Kunfu, motýlika, bábätko...

Porota  zostavená  z rodičov  vybrala tri najkreatívnejšie masky:
1. miesto obsadila Timejka Slobodová –Zeleninový šalát, 2. miesto – Nelka Dohaničová – Mŕtva nevesta
a 3. miesto Samko Tomek – Poľovník.


Na karnevale nechýbali  súťaže ako  skákanie vo vreci, prenášanie  balónov alebo obľúbená  aktivita  na vysávač.

Každoročne sa vyhlasuje  súťaž  v triedach školského parlamentu vo výrobe  naj masky. Žiaci kreslia, maľujú , strihajú, lepia.
A tu sú výsledky: 1. miesto – N. Dohaničová,2. miesto – A. Fialková, 3.miesto – P. Fupšo.

Tanec, smiech, dobrá nálada a súťaže  vytvorili v tento deň  super atmosféru.