In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions
Home
Pasovanie prvákov PDF Tlačiť E-mail
 
Kedysi sa pasovali rytieri, my dnes pasujeme našich statočných prváčikov.  11. 2. sa v  našej škole uskutočnila veľká udalosť- PASOVANIE PRVÁČIKOV.
 
Pasovačku otvorili naši prváci pesničkou a tančekom so školskými aktovkami  na pieseň  Do školy sa teším so školskými aktovkami  čím splnili svoju prvú úlohu a ukázali ako vedia spievať a tancovať. 
Ak však chceli byť  prijatí do naozajstného školského cechu, museli splniť zopár úloh, ktorými ich sprevádzal pán kráľ so svojimi tromi dcérami z rozprávky Soľ nad zlato.
 
Prváci nám ukázali, že poznajú nielen rozprávky, ale najmä písmenká, čísla, farby,  geometrické tvary a dokonca aj anglické slovíčka.
Pred pasovaním museli zložiť sľub, v ktorom sľúbili, že budú verní našej škole, pani učiteľkám a starším žiakom a že sa budú učiť a správať tak, ako sa na správneho školáka patrí. Následne pristúpili k slávnostnému obradu.
 
„Pasujem Ťa za prváka“, znela pasovacia formulka, po ktorej bola každá prváčka  pasovaná princeznou veľkou ceruzkou a každý prvák mečom kráľa pasovaný za
aozajstného školáka a školáčku. Každý  dostal svoj dekrét prváka, šerpu a rovnako aj sladkú odmenu.
 
Pasovací ceremoniál ukončili prváci veselou pesničkou a tančekom .Teraz čaká všetkých našich prvákov dlhá cesta, na ktorej im želáme, aby sa ich všetky túžby a predstavy o škole splnili, aby sa v nej cítili dobre, aby okrem vedomostí zažili i kopec radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobre vykonanej  práce.
 
Želáme im v ďalších školských dňoch veľa úspechov, dobré a milé pani  u čiteľky , ale aj veľa skvelých kamarátov. 
alt    alt