In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions
Home
Inak obdarení PDF Tlačiť E-mail
     
alt
Tretí december  -  Medzinárodný deň zdravotne postihnutých osôb pripomína, s akými problémami sa hendikepovaní ľudia stretávajú. Oslavuje sa od roku 1992, keď aj postihnutí ľudia dostali svoje práva.   Keďže i medzi nami máme "inak obdarených" spolužiakov, tento deň sme si pripomenuli spolu s nimi.

Dňa 12. decembra k nám zavítajú  handikepovaní ľudia  z neziskovej organizácii DOM SVITANIA z Jakubova. Prídu predávať rôzne vianočné dekorácie a výrobky, ktoré vyrobili v chránených dielňach. 

Žiaci I. stupňa im vyrobili vianočné pohľadnice, výrobky, ktorými iste potešia  nejedno srdiečko.

Druhostupniari si  zase v tento deň vyskúšali písať rôzne pozdravy v Braillovom písme. Niektorí  žiaci sa popasovali s  bežnými dennými  aktivitami, ktoré musia prekonávať ľudia s rôznym postihnutím,  napr.  pohybovali sa  po triede so zaviazanými očami, snažili sa  identifikovať slová na základe zníženej počuteľnosti a odčítaním z pier.

Azda  všetci sme sa zhodli na jednom - Najväčší dar zo všetkých darov na svete je naše zdravie

Prajeme vám požehnané vianočné sviatky a v novom roku veeeeľa zdravíčkasmiley
  altalt
alt alt