In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions
Home
EURÓPSKY TÝŹDEŃ ŠPORTU aj u nás PDF Tlačiť E-mail


Tradične, posledný septembrový týždeň patril EURÓPSKEMU TÝŹDŇU ŠPORTU. Triedni učitelia spolu so žiakmi absolvovali turnaje, turistické vychádzky, tanečné popoludnia, šantenie v prírode, aktívnu besedu s fyzioterapeutom Braňom Mišovičom, skákanie cez švihadlo s Vladom Liďákom.

V rámci obce bolo zorganizované cvičenie s Maťkou v Kultúrnom dome, verejný tréning s OZ Nordicwalking, bežecké a iné tréningy v prírode. Týždeň sme ukončili Jesenným behom zdravia.
Jesenný beh zdravia, zdá sa, si získal  popularitu v obci, preto i tento rok ZŠ Rohožník v spolupráci s OÚ a pár dobrovoľníkmi spoločne zorganizovali  prvý beh z Trilógie behov- Jesenný beh zdravia  s myšlienkou spájať ľudí a mať srdce ,, na pravom“ mieste, ale aj šíriť osvetu športu v Rohožníku – Európsky týždeň športu. Beh sa konal 29. septembra 2019. Beh mal rodinný, ale aj charitatívny charakter. 146 športovcov si svoje sily pomeralo v okolí rybníkov na rašeline v Rohožníku. Každý, kto odbehol alebo odkráčal 2 km, si domov odniesol odmenu v podobe medaily a tí vytrvalejší aj vecnú cenu. Medzi účastníkmi boli aj deti- športovci, ktoré nemali ani rok, ale napriek tomu sa s rodičmi zapojili. Najmladší účastník mal 9 mesiacov a najstarší 66 rokov.Spoločne sme odbehali/ odkráčali 576 km, čo takmer 2-krát viac ako minulý rok. Vyzbieralo sa 298 € pre Katku smileyVeríme, že peniažky splnia svoj účel.
  • Poďakovanie patrí pani Kristíne Majerskej a pánovi Dermekovi, ktorí sú vždy ochotní nám poskytnúť zázemie v Bufete na rašeline.
  • Novinkou boli vecné ceny, ktoré nám darovalo- Kvetinárstvo Nazura, Drogérie Teta a MPC Bratislava.
  • ZŠ Rohožník zabezpečila medaily pre každého športovca a OÚ Rohožník zabezpečil pitný režim .
 
Všetkým sponzorom ĎAKUJEME !
Veľké poďakovanie patrí VÁM, ktorí ste si našli čas nielen na šport, ale aj na príjemné stretnutie s priateľmi smiley!

alt      alt