In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions
Home
Návšteva Synagógy v Rohožníku pri príležitosti 100. výročia Slovenského Červeného kríža PDF Tlačiť E-mail

Školský rok sa pomaly rozbehol a naši žiaci dostali možnosť spoznať prácu ľudí, ktorí pracovali pre Slovenský Červený kríž.

Prostredníctvom fotografií, ale aj článkov, predmetov, ktoré výstava v synagóge ponúkla, sa žiaci dozvedeli aj to, že Slovenský Červený kríž vznikol 6. februára 1919 a práve tento rok si pripomíname jeho jubileum - 100 rokov od vzniku založenia organizácie. Mnohí žiaci spoznali na fotografiách svoje babky, dedkov a rodinných príbuzných. Štvrtáci sa zúčastnili výstavy a spoločne sa s triednymi učiteľkami rozprávali o význame Červeného kríža, o oceneniach, ktoré dobrovoľníci na fotografiách dostali za darovanie ,,kvapky krvi“, a tým zachránili mnohým ľuďom život. Niektorí žiaci sa po prvýkrát stretli s týmto pojmom SČK a nevedeli, čo všetko je za tým. Je dôležité robiť osvetu aj v tomto smere.

Ďakujeme obci a členom SČK v Rohožníku za možnosť odovzdať posolstvo KVAPKY KRVI našim žiakom formou výstavy!,,Život je to najdrahšie, čo máme a darovanie kvapky krvi dokáže zázraky!“
 
alt         alt