In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions
Home
Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím PDF Tlačiť E-mail
 
altVčera, tretieho decembra sme  si pripomenuli  Medzinárodný deň osôb so zdravotným postihnutím.

Pani učiteľky si pre žiakov pripravili rôzne aktivity,v ktorých sa žiaci pokúsili vžiť do role zdravotne postihnutých.  Niektorí žiaci písali a kreslili ústami, iní nohami. Ďalší so zatvorenými očami.
Pozerali krátky film o nevidiacom  chlapcovi, ktorý napriek svojmu postihnutiu zdolal Mont  Blanc. 

alt      alt

Asi pätina  ľudí na svete  žije s nejakým druhom zdravotného postihnutia, ktoré  zahŕňa  množstvo   obmedzení. 
Často  na ulici  stretávame  ľudí, ktorí  potrebujú našu pomoc.   
Nepočujúcich, ktorí  sa dorozumievajú posunkovou rečou. Nevidiacich, ktorí  na chôdzu používajú bielu paličku alebo najvernejšieho, špeciálne vycvičeného psa. Telesne postihnutých, ktorých veľkou prekážkou sú napríklad schody.
Ale i tých,   ktorých  po roku  privítame v našej škole. Klientov zo zariadenia sociálnych služieb pre ľudí s mentálnym postihnutím  z Malaciek. Tento rok nám opäť ponúknu    rôzne vianočné dekorácie, ozdoby z ich chránenej dielne. 


Pokúste sa   ľuďom s rôznym hendikepom vo svojom okolí ponúknuť pomoc a veríme, že sa budete cítiť naplnení radosťou, ktorá vás bude  sprevádzať  v tieto adventné dni.