Svetový deň pozdravov PDF Tlačiť E-mail
21. novembra si každoročne ľudia pripomínajú Svetový deň pozdravov. Tento deň  poukazuje na význam osobnej komunikácie pre zachovanie mieru, ktorý je dôležitý v rámci domova, komunity, národa a celého sveta.
Aj my, žiaci ZŠ Rohohožník, sme nezabudli na význam pozdravu, a preto sme sa v tento deň rôznymi aktivitami pripojili k šíreniu tejto ušľachtilej myšlienky.
Na hodinách sme pozerali prezentáciu,  čítali príbehy, kreslili, spievali a diskutovali a tvorili na danú tému. Pripomenuli sme si, že k pozdravu patrí milý úsmev, pohľad do očí, či podanie ruky.
Počas prestávok sme sa z obrázkovej gelérie naučili zdraviť vo viacerých jazykoch, dopĺňali citát, pri ktorej sa ukázala naša tvorisť a fantázia a vytvorili sme koláž vlastných pozdravov a odkazov pre našich kamarátov. Všetci sme sa dozvedeli veľa nových informácií a prežili deň plný zábavy.

Žiacky parlament ZŠ Rohožník