Vyhodnotenie školského kola geografickej olympiády PDF Tlačiť E-mail
Tento rok sa organizuje už 38. ročník geografickej olympiády. Aj v našej škole sme zorganizovali školské kolo tejto olympiády. Do riešenia úloh sa spolu zapojilo 30 žiakov 5.-9. ročníka.
Geografická olympiáda sa skladá z dvoch častí – teoretickej a praktickej. Teoretická časť má tri celky – monotematický, teoretický a miestnu krajinu. Úlohy tejto časti žiak rieši 50 minút, bez pomoci atlasu a ďalších pomôcok a môže získať maximálne 60 bodov.

Praktická časť trvá 45 minút, tu už môže používať atlas a ďalšie pomôcky a získať môže maximálne 40 bodov.

Maximálny počet bodov spolu je teda 100. Nato, aby bol žiak úspešným riešiteľom školského kola geografickej olympiády musí získať minimálne 55 bodov.

Z celkového počtu 30 účastníkov školského kola bolo 20 úspešných riešiteľov a 10 neúspešných riešiteľov.

Kategória I – 5. ročník

1. miesto Samuel Benca 5.B
2. miesto Dušan Radič 5.B
3. miesto Patrik Potúček 5.B

Kategória H – 6. ročník

1. miesto Marek Laudis 6.A
2. miesto Ján Ifka 6.A
3. miesto Patrik Fock 6.A

Kategória G – 7. ročník

1. miesto Kristína Schmausová 7.B
2. miesto Patrik Sloboda 7.B
3. miesto Dominik Komínek 7.B

Kategória F – 8. ročník

1. miesto Erik Piruš 8.B
2. miesto Tomáš Vincek 8.B
3. miesto Vanda Ondrovičová 8.B

Kategória E – 9. ročník

1. miesto Michal Rečný 9.A
2. miesto Adam Hajdúch 9.A

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme. Víťazi školského kola postupujú do obvodného kola súťaže, ktoré sa uskutoční 10. februára 2010 v Malackách.