Škola podporujúca zdravie - Zdravá škola 2009/2010 PDF Tlačiť E-mail
Aj v novom školskom roku sa bude projekt Zdravá škola snažiť formovať zdravé návyky našich žiakov. Podpora zdravia sa bude realizovať ako súčasť výchovy a vzdelávania vo vyučovacej i mimo vyučovacej činnosti.
Medzi dôležité faktory v otázkach zdravia patrí aj spolupráca školy a rodiny. V novom školskom roku pripravujeme množstvo akcií, ktorých sa budú môcť zúčastniť aj rodičia. Veľmi radi privítame spoluprácu s rodičmi našich žiakov.

CIELE projektu :
  • zvýšenie pohybovej aktivity a zdravý životný štýl / lyžiarsky kurz, športový krúžok, turnaje vo vybíjanej, volejbale, Svetový deň zdravia, Svetový deň mlieka, Bio potraviny v školskej jedálni, súťaž Mladých záchranárov /
  • vytváranie a rozvíjanie pozitívnych medziľudských vzťahov / aktivity s UNICEF, Červeným krížom, Ligou proti rakovine, spolupráca s centrami environmentálnej výchovy, svetové dni podľa WHO /
  • prevencia drogových závislostí / besedy s odborníkmi, dotazníky, nástenky, Svetový deň bez fajčenia, edukačné programy /, problematika drogových závislostí je bližšie rozpracovaná v pláne Primárnej prevencie ZŠ Rohožník
  • výchova k manželstvu, rodičovstvu, partnerstvu / besedy so psychologičkou, rozhovory na hodinách etickej, občianskej výchovy, náboženstva, knižné publikácie, edukačné programy, beseda s lekárkou /
  • tvorba a ochrana životného prostredia / úprava školy, brigády, projekt Bio do škôl, Zelená škola, predmet environmentálna výchova, projekt Bio záhrady /.

Dôkazom toho, že náš projekt nie je len o pasívnom konštatovaní zdravia a jeho podôb, svedči aj ocenenie Cena Holcim Rohožník a víťazný projekt Ministerstva školstva SR. Vďaka víťaznému projektu budeme môcť zakúpiť množstvo pomôcok, napr. figurínu na nácvik oživovania, lekárničky, nástenné obrazy a iné, ktoré využijú žiaci nielen na krúžku prvej pomoci.Vyučovanie sa tak opäť stane zaujímavejšie a tvorivejšie.